مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری در نشست با رییس و معاونان جهاد دانشگاهی استان قم بیان کرد: می‌توان بر روی فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی سرمایه گذاری کرد و وقف را به این سمت و سو هدایت کرد.

(بیشتر…)

سید محمد کاظم طباطبایی یزدی در کتاب عروه الوثقی می‌نویسد:(( وقف خود نوعی از صدقات است که گاهی واژه صدقه نیز به آن اطلاق می‌شود و نیز گاهی واژه صدقه بر اعم از وقف و اخوات آن یعنی حبس و سکنی و … اطلاق می‌شود. بنابراین وقف همان صدقه جاریه است. یعنی صدقه‌ای که همچنان جاری و مستمر است. بر خلاف صدقاتی که این چنین نیستند.))

کتاب ((منزلت زیارت)) با قلم حجت الاسلام محمدباقر پورامینی در قالب ۹ فصل در راستای بیان آداب زیارت امام هشتم(ع) به نگارش در آمده است.
عناوینی همچون حکمت زیارت، پیشینۀ زیارت، فضیلت زیارت، زمان زیارت، آداب زیارت، متن زیارت، عرفان زیارت، آثار زیارت و کانون زیارت از جمله سرفصل های این اثر است.
همچنین مباحث تقرب به خدا، مغفرت خواهی و توبه، زیارت در منظر قرآن، مشروعیت زیارت، سیره اهل‌بیت (ع) در زیارت، سیره اهل سنت، از رضا تا آل محمد(ص)، برتری زیارت امام رضا(ع) به زیارت کربلا، زیارت امام در نگاه پیامبر(ص)، فضیلت زیارت در نگاه پدر و فرزند امام، فضیلت زیارت، ثواب فراوان برای یک زیارت، مفهوم زیارت، ثمره‌های معنوی، محبت و شیدایی، پیوند و وصل، اعلان نصر، و دست‌گیری امام از زائر از دیگر مطالبی است که در این کتاب بیان شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به تغییر رویکرد وقف به سمت عرصه‌های تولیدی گفت: رویکرد جدید سازمان اوقاف در ورود به عرصه‌های تولید و نیاز روز جامعه برای تحقق شعار سال است.

(بیشتر…)

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه امروزه وقف فرهنگی یکی از نیازهای اصلی حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است، گفت: با برنامه ریزی و ابتکار باید شاهد تحول در حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد داشته باشیم.

(بیشتر…)