مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

وقف در حوزه فناوری نیاز جدی توسعه فعالیت های دانش بنیان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اشاره به جهتدهی خیران در مسیر امور خیریه دانش بنیان گفت: وقف در حوزه علم و فناوری نیاز امروز توسعه فعالیت های دانش بنیان در کشور و استان به شمار می رود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ناصرجوانبخت در دیدار با رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در بحث حمایت و تقویت اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان افزود: باید درصدد ایجاد راه‌های مناسب جهت گسترش همکاری باشیم تا متولیان حوزه اوقاف به بهترین وجه ممکن بتوانند به حوزه علم و فناوری ورود کنند.
وی اضافه کرد: تا آنجا که در توان داریم باید مردم را با مراکز دانش بنیان و پارک علم و فناوری آشنا کنیم تا موقوفات خود را به این حوزه اختصاص دهند.
وی اظهار داشت: برای هدایت واقفان به حوزه علم و فناوری نیازمند یک برنامه مدون هستیم که با ایجاد یک اتاق فکر مشترک با حضور نمایندگانی از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، خیّران و نمایندگانی از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان می‌توان به این امر رسیدگی کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: استفاده موقوفات در جهت توسعه علم و دانش مایه مباهات است و سرمایه‌گذاری های معنوی در این راستا باقیات صالحات به شمار می رود.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی، تقویت اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از آن است زیرا امروزه اقتصاد دنیا بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان استوار است.
حسن حیدری با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای پارک علم و فناوری موجود در استان و معرفی آن به عنوان یکی از قطب‌های علم و فناوری کشور افزود: اقتصادی که بر اساس فناوری باشد، سودآورتر خواهد بود و مسیری که اقتصاد کشور را به جلو می برد، حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است.
وی ادامه داد: تعامل و هم افزایی مراکز دانش بنیان و حوزه خیرین و اوقاف از برنامه های این نهاد است و اگر بتوانیم در حوزه علم و فناوری سرمایه‌گذاری کنیم بیش از هر زمان دیگر می‌توانیم در تولید و اشتغال رشد قابل توجهی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *