مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

وقف در حوزه فرهنگی یکی از نیازهای روز جامعه است.

خسرو بیات بیان داشت: وقف در بحث ساخت کتابخانه، مجتمع کتابخانه، اماکن فرهنگی مختلف، خانه هنرمندان و غیره ضروری و وقف در این حوزه ها کار پسندیده و یکی از نیازهای روز جامعه است.

 به گزارش ستاد خبری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان،خسرو بیات مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه وقف باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود، اظهار داشت: افراد می توانند اموال خود را با توجه به شرایط روز در بحث آموزش، بهداشت، درمان، فرهنگ، دین و سایر امورات مورد نیاز جامعه به وقف اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه واقف سال های سال از خیر و برکت وقف خود بهرمند می شود، بیان کرد: وقف بهترین راه برای رفع نیاز های جامعه است.

وی همچنین با بیان اینکه واقف می تواند اموال خود را به اشکال مختلف مانند نقدی، ملک یا غیره وقف کند، عنوان کرد: وقف سنت حسنه ای است و باید از سوی مسئولان گرامی داشته شود و به بهترین شکل درخصوص وقف اطلاع رسانی شود.

بیات افزود: با اطلاع رسانی صحیح می توان مردم را به سمت سنت حسنه وقف هدایت کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ کمبود های زیادی وجود دارد، ابراز داشت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری که می فرمایند اقتصاد و سیاست زیر مجموعه فرهنگ است باید گفت فرهنگ دریایی گسترده است.

بیات عنوان کرد:  به هر میزان بتوان باید در بحث انجمن ها و اماکن فرهنگی وقف را رشد دهیم.

خسرو بیات اظهار داشت: برای مردم هر شهرستانی وقف در بحث ساخت کتابخانه، مجتمع کتابخانه، اماکن فرهنگی مختلف، خانه هنرمندان و غیره  ضروری و وقف در این حوزه ها کار پسندیده ای است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *