مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

وقف در حوزه سلامت از مهمترین نیازهای جامعه است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و کمبود تجهیزات درمانی، نیاز است واقفین گرامی وقف ها را به سمت بهداشت، سلامت و درمان سوق دهند چرا که نیاز روز جامعه است.

دکتر میرزا علی نظرنژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رودان نیوز اظهار کرد: رودان یکی از شهرهای مهم استان هرمزگان به لحاظ جمعیتی و موقعیتی در بخش کشاورزی است که تقریبا ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و عمدتا در مراکز، بخش و روستا ساکن هستند و یکی از موضوعاتی که در حال حاضر مطرح است بحث بیماری کرونا در این شهرستان می باشد که علی رغم همه تلاش های انجام شده با کمبودهای مواجه هستیم و تعداد زیادی بیمار داریم و یکی از جاهایی که واقفین و خیرین می توانند کمک کنند در حوزه درمان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان افزود: بهترین کار را می توانند واقفین و خیرین در این حوزه انجام دهند همانظور که واقفین عزیز در گذشته کمک کردند، خواهشمندم این وقف ها را به سمت بهداشت، سلامت و درمان سوق دهند چرا که نیاز روز جامعه است.

دکتر نظر نژاد به کمبود آمبولانس در رودان اشاره کرد و ادامه داد: خیرین و واقفین بصورت مشارکتی آمبولانسی را خریداری و وقف بیمارستان نمایند و یا می توانند برای بیمارانی که نیاز به داروهای گران قیمت و خاص دارند و یا نیز دستگاه ها و تجهیزات برای بیمارستان خریداری و وقف براین کار خداپسندانه نمایند، که این کار کمک شایانی به حوزه سلامت می کند.

وی عنوان کرد: در روستا ها و بخش ها واقفین همان منطقه به کمک حوزه سلامت بشتابند و برای همان مراکز امکاناتی را فراهم و وقف مرکز نمایند و این کار کمکی برای بهبودی بیماران و امنیت خاطر پزشکان خواهد شد.

دکتر نظر نژاد با اشاره به مسکن و اسکان پزشکان در شهرستان خاطر نشان کرد: در شهر و روستا با مشکلاتی مواجع هستیم که واقفین عزیز می توانند برای مسکن گام بردارند که باقیات و صالحاتی از خود بجا بگذارند که بهترین کار همین وقف است و بنده با شناختی که از مردم شهرستان رودان دارم ان شا الله این کار انجام خواهد شد و نتیجه اش در آینده دیده می شود.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی رودان نیوز


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *