مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

وقف در حوزه بهداشت و درمان بیشترین نیاز استان کرمان است.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان به شدت نیازمند وقف در حوزه بهداشت و درمان است گفت: بهتر است واقفان با توجه به نیاز روز استان در حوزه بهداشت و درمان، علم و فناوری، توسعه حوزه‌های علمیه و امور اجتماعی مردم وقف کنند.

حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار‌ داشت: وقف یک سنت از پیامبر اسلام‌(ص) است و بعد از آن حضرت نیز سایر ائمه اطهار‌(ع) به تاسی از رسول‌الله(ص) املاکی را وقف کردند و این موضوع به یک سنت ماندگار تبدیل شد.

وی با اشاه به اینکه خیلی از کارها سنت بود در رابطه با ماندگاری سنت وقف گفت: وقف ماندگار است چون تا دنیا، دنیا است مردم از آن موقوفه بهره‌مند می‌شوند و یک سنت حسنه است.

قاسمی‌زاده با بیان اینکه البته امروز نیازهای جدیدی در حوزه وقف به وجود آمده افزود: کسانی که می‌خواهند وارد حوزه وقف شوند و یک باقیات و صالحات از خود به جای بگذارند بهتر است به نیاز امروز جامعه اسلامی در هر منطقه توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه باید توجه داشت که نیت واقف در ابتدا هر چه باشد تا آخر باید به همان نیت از مال وقفی بهره گرفت خاطر‌نشان کرد: در مراکز ادارات اوقاف حوزه مشاوره ایجاد شده است تا مردم نسبت به وقفی که می‌خواهند انجام دهند و نیاز روز جامعه آگاهی نسبی پیدا کنند.

قاسمی‌زاده با بیان اینکه استان کرمان به شدت نیازمند وقف در حوزه بهداشت و درمان است گفت: بهتر است واقفان با توجه به نیاز روز استان در حوزه بهداشت و درمان، علم و فنآوری، توسعه حوزه‌های علمیه و امور اجتماعی مردم وقف کنند.

وی با اشاره به اینکه سلامت جامعه بسیار با اهمیت است افزود: واقفان باید در زمینه علم و فنآوری بیشتر ورود پیدا کنند و بدانند که هر چه توسعه علمی جامعه اسلامی بیشتر شود اقتدار اسلام و مسلمانان بیشتر می‌شود.

قاسمی‌زاده با بیان اینکه تقویت حوزه‌های علمیه هم در زمینه علم لازم است و هم پشتوانه انقلاب اسلامی است تصریح کرد: وقف در این زمینه و پشتیبانی حوزه‌های علمیه یک نیاز اساسی برای توسعه دین اسلام است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه امور اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز نیازمند وقف در استان هستیم گفت: وقف برای کمک به زنان بی‌سرپرست، دانش‌آموزان بد سرپرست و بی‌سرپرست و حتی معتادینی که ترک کردند و الان نیازمند کمک و اشتغال هستند یک ضرورت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

 


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *