مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

نیاز شدید حوزه وقف به دانش‌نامه تخصصی

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در حوزه وقف شدیداً نیازمند دانش‌نامه وقف هستیم و در صورتی که این تدوین دانش‌نامه اجرایی شود، خدمتی بزرگ در حوزه وقف کشور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در آئین تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در سالن همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه ماموریت‌‏های بسیار سنگینی را به عهده دارد. در چهل سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همه نهادها، تلاش‎های فراوان و جدی در راستای استحکام بنیان‌های نظام مقدس داشته‌اند.

وی افزود: وقف برای ملت ایران غریب نیست و این فرهنگ بسیار شناخته شده می‌باشد اما اینکه مردم ترغیب شوند و در این عرصه حاضر باشند در حال حاضر توفیقات زیادی حاصل نشده است.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به تالیف ۱۹۵ کتاب پس از زمان شیخ مفید در حوزه وقف، تصریح کرد: در کتاب مقنعه شیخ مفید که کتابی بسیار مفصل است یکی از فصل‌‌های آن به مقوله وقف پرداخته است؛ از میان کتاب‌های تالیف شده ۹۸ کتاب سهم شیعیان جهان بوده است.

روحانی نژاد گفت: یکی از رسالت‌های محافل فرهنگی، مذهبی و دینی ورود و پرداختن به مسئله وقف است و اگر بتوانیم مردم را به سوی این سنت زیبا و ماندگار ترغیب کنیم، توفیقات بسیاری حاصل خواهد شد.

وی ادامه داد: در حوزه وقف شدیداً نیازمند دانش‌نامه وقف هستیم و در صورتی که این تدوین دانش‌نامه اجرایی شود، خدمتی بزرگ در حوزه وقف کشور خواهد بود.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه اگر احیای وقف به طور کامل صورت پذیرد، مشکلات بسیاری حل خواهد شد، افزود: اگر حقیقتاً آن طور که باید حق وقف را به جا بیاوریم، دیگر مشکلاتی را در حوزه فقر و محرومیت بالاخص ایتام نخواهیم داشت.

وی در پایان ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای حجت الاسلام ستوده، بیان کرد: انصافاً آقای قیامی خدمات بسیاری در این ۵ سال ارائه کرد و کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشت.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *