مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه وقف در حوزه اشتغال و ازدواج جوانان است.

جنتی پور گفت: وقف برای حوزه درمان و سلامت، اشتغال، ازدواج جوانان، کمک به مستمندان و برنامه های قرآنی از جمله مهمترین نیازهای امروز جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان سید نورالله جنتی پور گفت: وقف برای حوزه درمان و سلامت،‌ اشتغال، ازدواج جوانان، کمک به مستمندان و برنامه های قرآنی از جمله مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه است؛ و یک امر فراگیر و بدون محدودیت است که هیچ محدودیتی چه از لحاظ زمان چه از لحاظ مکان در آن راه ندارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه مردم با آشنایی عواید وقف می توانند بهتر در این راه نیک گام بردارند، افزود: وقف یک لباس برای مستمندان و یا وقف لوازم التحریر برای یک دانش آموز به اندازه وقف یک ساختمان می تواند در رفع نیازهای جامعه اثرگذار باشد.

جنتی پور به تشریح فواید وقف های مشارکتی پرداخت و تصریح کرد: مردم می توانند به صورت مشارکتی با دوستان و اقوام خود مالی را وقف کنند بنابراین اگر مردم آگاه باشند، راحت‌ تر می‌ توانند، وقف‌ های جدید انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید توسط رسانه‌ ها با وقف‌ های مشارکتی، گروهی و جمعی آشنا شوند، گفت: نقش رسانه ها در تبیین وقف های مشارکتی بسیار گسترده و مهم است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اگر مردم بدانند بسیاری از مشکلات جامعه توسط منابع مالی واقفان خیراندیش گذشته حل شده و بعد از سالیان سال به نیت واقفان عمل می‌ شود، به انجام وقف‌ های جدید تشویق خواهند شد.

وی افزود: مردم باید بدانند به هر شکلی و هر نیت و مبلغی می‌ توان وقف کرد و این سبب می‌ شود، مردم آشنایی بیشتری با آن پیدا کنند و نیات خیر خود را در قالب وقف عملی کنند.

جنتی پور خواستار افزایش وقف های مشارکتی در استان شد و افزود: افرادی که قادر نیستند به تنهایی وقف داشته باشند، می توانند به وقف های مشارکتی اقدام کنند.

وی ترویج وقف های مشارکتی را عاملی مهم در رفع نیازها و مشکلات جامعه دانست و بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف مشارکتی در جامعه تاکید کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، با تشریح اهمیت وقف مشارکتی و نقش آن در جامعه، خاطر نشان کرد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف مشارکتی در جامعه نیازمند همکاری و تعامل بیش از پیش دستگاه های اجرایی و مشارکت اقشار مختلف مردم است.

منبع: خبرگزاری شبستان


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *