مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

مهمترین موضوع در حوزه وقف، توجه به نیاز روز جامعه است.

امام جمعه نی ریز بیان کرد: مهمترین موضوع در حوزه وقف، توجه به نیازهای روز جامعه است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، آیت الله سید محمد فقیه در دیدار با مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس به نقش مهم اوقاف در جامعه اشاره کرد و گفت: در دنیای امروز، نیازهای جامعه تغییر کرده است به همین سبب باید وقف های جدید متناسب با این نیازها باشد.

وی اظهار داشت: امروزه روشن کردن شمع برای مساجد و بقاع متبرکه نیاز نیست بلکه این وقف ها باید به روزتر شود و به جای روشن کردن شمع باید سیستم های روشنایی روز دنیا را وقف این مکان ها کرد.

ایشان با اشاره به اینکه مسئولین اوقاف باید لیستی از نیازهای روز جامعه را تهیه کنند تا مردم آگاه تر وقف های خود را به ثبت برسانند، گفت: تهیه مسکن برای جوانان، تهیه جهیزیه، گسترش علم و آگاهی، تحصیل دانش آموزان، ایجاد مراکز کارگاهی برای جوانان و … از جمله موضوعاتی است که در جامعه باید به آنها توجه شود.

وی توجه به وقف متناسب با روز جامعه را یک ضرورت دانست و اذعان داشت: ایجاد وقف به سبک جدید نه تنها مشکلات جامعه را رفع می کند بلکه به پویایی آن نیز کمک بزرگی می کند.

آیت الله فقیه با اشاره به اینکه مسئله وقف از زمان حضرت علی(ع)  در جامعه نهادینه شده است، ابراز کرد: وقف جزء کارهای خیر و باقیات الصالحات است شاید در دوره های مختلف دستخوش تغییراتی شده باشد اما تا کنون توانسته است در بین مردم از جایگاه خوبی برخوردار باشد.

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *