مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

عرصه های جدید وقف به مردم معرفی شود.

یونس رنجکش فرماندار شهرستان آستارا گفت: عرصه‌های جدید وقف به مردم معرفی شود، تا افراد غیر متمکن نیز بتوانند در آن مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، یونس رنجکش، فرماندار شهرستان آستارا در دیدار با رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، اظهار کرد: آنچه که جامعه امروز ما به آن نیاز دارد، آشنایی با نگاه‌های جدیدی است که در حوزه وقف در حال اتفاق افتادن است.

وی اضافه کرد: ممکن است هر کسی توانایی وقف به شکل سنتی را نداشته باشد، یعنی آنچه که در اذهان عمومی شکل گرفته، وقف اموال است و شاید تنها افراد متمکن را شامل شود، اما امروزه نگاه‌های جدیدی به وقف شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز دیگر افراد غیر متمکن به لحاظ مالی نیز می‌توانند به این فریضه جامعه عمل بپوشانند، گفت: آنها می‌توانند سواد خود را وقف کنند، آنها می‌توانند دانش، تجربه و حتی وقت با ارزش و سایر دارایی های خود را نیز وقف کنند.

فرماندار آستارا تاکید کرد: مردم مهربان و متدین ما نیز به سنت حسنه وقف علاقمند، از همین رو عرصه‌های جدید باید به آنها معرفی شود تا افراد مختلف در این دایره با نظارت علما و متولیان مشارکت پیدا کنند.

رنجکش ادامه داد: مردم جامعه ما با نگاه انسان دوستانه و مذهبی که دارند، می‌خواهند خود را در معرض وقف قرار دهند، از همین رو اداره اوقاف و امور خیریه باید تلاش کند شیوه‌ها، روش ها و نمونه های مختلف وقف را گسترش دهد تا جامعه به این سمت سوق پیدا کند.

وی گفت: یک پزشک، تخصص خود را رایگان در اختیار بیماران قرار می‌دهد، یک معلم سواد خود را به دانش آموزان منتقل و حتی فردی وقت خود را وقف دیگران می کند لذا شیوه‌های جدید وقف بسیار گسترده است و فقط باید به مردم اطلاع داده شود.

فرماندار آستارا عنوان کرد: در این شهرستان ظرفیت های زیادی برای وقف وجود دارد لذا باید انگیزه را در مردم ایجاد کرد. اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیز مسیر تشکیل ستاد وقف را در آستارا مشخص کند تا این فرصت اجتماعی از دست نرود.

منبع: سایت خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *