مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

مسأله یابی عرصه وقف متناسب با نیازهای جدید الزامی است.

مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی:

مسأله یابی عرصه وقف متناسب با نیازهای جدید الزامی است.

به گزارش خبرگزاری رضوی، حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی در همایش علمی «امام رضا(ع) و وقف» که با شرکت جمعی از پژوهشگران و محققان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در سالن این بنیاد برگزار شد ضمن گرامی داشت آخرین روز از دهه وقف، تبریک هفته بسیج و پیروزی جبهه مقاومت گفت: بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی در عرصه وقف تا کنون ۲۲ اثر را منتشر کرده است.
وی ادامه داد: ۱۸ اثر در موضوعات مرتبط با وقف چاپ اول بوده‌اند و ۴ اثر دیگر چاپ‌های بعدی کتاب هستند، همچنین ۴ اثر دیگر نیز طی ماه های آینده تدوین و منتشر می شود.
مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس با بیان اینکه وقف دارای ابعاد گوناگون و عرصه‌های متنوع است که در ساخت تمدن اسلامی انسانی موثر است، گفت: این حوزه نیازمند پژوهش‌های متنوع دیگری  است و لازم است مسأله یابی عرصه وقف متناسب با نیازهای جدید را مورد توجه قرار دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین مرویان حسینی تصریح کرد: انتظار می رود بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس همچون گذشته بتواند در این عرصه کاوش ها و تحقیق های بنیادی و کاربردی لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه از نویسنده کتاب «نقش وقف در ترویج فرهنگ زیارت» تشکر می کنم که به تاثیرات و تاریخچه وقف و زیارت در خراسان و مشهد پرداخته اند، اظهارکرد: به همت بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در سال ۱۳۹۷، ۸۹ اثر به چاپ رسیده است. همچنین در سال گذشته حدود ۸۰ اثر منتشر شده است که آمار در طی ۸ ماه سال جاری نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۱۳۹۷ با تلاش پژوهشگران و اساتید این رقم به بیش از ۱۲۰ اثر برسد.

منبع: خبرگزاری رضوی


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *