مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

عرصه های جدید وقف در جامعه باید شناسایی شوند.

عبدالرضا عابد با اشاره به اینکه آشنایی مردم با آثار فرهنگ وقف در جامعه بیشتر شده است، گفت: عرصه های جدید وقف در جامعه باید شناسایی شوند. 

عبدالرضا عابد در مراسم معرفی مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان ایلام اظهار داشت: یکی از سفارشات موکد ائمه اطهار (ع) حفظ و ترویج فرهنگ وقف در جوامع و میان مسلمانان است.

وی افزود: عموم مسلمانان و به ویژه افراد دارای تمکن مالی می توانند از طریق وقف دارایی های خود در جامعه کمک به برطرف کردن نیازهای مردم و بویژه افراد نیازمند کمک کنند.

قائم مقام اوقاف و امور خیریه گفت: در دنیای امروز نیز لزوم گسترش این فرهنگ بیش از پیش مشاهده می شود ولی در کنار وقف های سنتی باید با بررسی نیازهای هر منطقه بتوانیم برای شرایط جدید نیز برنامه ریزی کنیم.

عابد ادامه داد: مبنای کار این سازمان توسعه ارتباط، هماهنگی، ایجاد وحدت، انسجام و دفاع از آرمان های انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری است و امیدواریم همواره این راه ادامه پیدا کند.

وی یادآور شد: توجه هرچه بیشتر مردم و مسئولان نسبت به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه ضروری است و ترویج فرهنگ وقف و شناساندن آن به مردم امری محوری و مهم است.

اربعین یکی دیگر از ظرفیت های برجسته این استان است.

وی تاکید کرد: هدف این سازمان در چارچوب کاری اداری و جهادی است که بعد جهادی آن به معنی عبور از موانع و کوچک کردن آنها است و وحدت و انسجام نیز نقطه طلایی آن است.

عابد با بیان اینکه استان ایلام دارای ظرفیت های خوبی است، گفت: یکی از برجسته‌ ترین خصوصیات این استان حماسه حضور در هشت سال دفاع مقدس و نقش تاثیرگذار آن در پیروزی انقلاب اسلامی است.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اربعین را یکی دیگر از ظرفیت های برجسته این استان اعلام کرد و افزود: با وجود روحیه تعامل در این استان شاهد شکوفایی روحیه داوطلبی، رضایتمندی و فراهم کردن محیط مناسب برای زائران هستیم.

عابد تاکید کرد: توسعه عرصه های جدید وقف متناسب با نیاز هر منطقه موضوع بسیار مهمی است و برنامه ریزی و تلاش در آبادانی موقوفات تاثیرگذار و باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.

در این آیین از زحمات حجت الاسلام شهیدی فر قدردانی و حجت الاسلام مرتضی عزیزی به عنوان مدیر جدید اوقاف و امور خیریه استان ایلام معرفی شد.

منبع: خبرگزاری مهر


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *