مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

شناسایی موضوعات جدید وقف

سیدجواد حسینی گفت: شناسایی و ورود به عرصه وقفیات جدید و مورد نیاز جامعه، می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

مشهد- ایرنا- سیدجواد حسینی معاون سابق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در نشست با مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: وقف در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی، علم و فناوری و دیگر موارد از موضوعات مورد نیاز امروز جامعه هستند که ورود اداره اوقاف و امور خیریه به این عرصه ها جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: هزار و ۴۰۰ نفر از جوانان در بنیاد نخبگان خراسان رضوی ثبت نام کرده اند اما به دلایل مختلف قدرت خطرکردن ندارند، وقف در این موارد و حمایت از آنان، می تواند بخش عمده ای از جوانان نخبه را وارد عرصه تولید و رونق اقتصاد کند.

* توجه به نیازهای جامعه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی هم در این نشست گفت: در موضوع اوقاف به نیازهای روز جامعه توجه ویژه ای داریم.
حجت الاسلام محمد احمدزاده افزود: به دستگاههای مختلف اعلام کرده ایم که اولویت ها و موضوعات مورد نیاز خود را شناسایی و اعلام کنند تا وقفیات به آن سمت و سو هدایت شود.
وی با بیان اینکه اجرای دقیق نیت واقفان مورد توجه این سازمان است، افزود: وقتی واقفان می بینند به نیت آنها عمل می شود اعتماد آنها بیشتر می شود و نمونه این افزایش اعتماد را در افزایش وقفیات جدید مشاهده می کنیم که از ۲۰۰ مورد وقف در سال در کل کشور به ۲۰۰ مورد وقف جدید فقط در خراسان رضوی رسیده ایم.
وی اظهار کرد: ۲۴ هزار و ۴۵۹ مورد وقف و ۳۰۴ بقعه متبرکه در خراسان رضوی وجود دارد و در این استان چهار هزار خادم افتخاری و هزار و ۱۰۰ نفر هیات امنای بقاع متبرکه در حال فعالیت هستند.
حجت الاسلام احمدزاده گفت: سیاست شفاف سازی و توسعه خدمات الکترونیک را با جدیت اجرا می کنیم و بخش مهمی از فعالیتها را شهروندان می توانند به صورت الکترونیکی انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *