مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

سخن شماره ۳

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: برای گسترش وقف در جامعه باید تلاش کرد.

این مرجع تقلید در دیدار رئیس و معاونین سازمان اوقاف کشور در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته توسط این سازمان افزود: این گزارش نشان می‌دهد اقدامات خوبی در مجموعه اوقاف صورت می‌گیرد و آنچه بر عهده سازمان اوقاف قرار دارد بسیار مهم است، لذا امیدواریم توفیقاتی که نصیبتان شده و نیت خیری که دارید، همچنان تداوم داشته باشد.

آیت الله صافی گلپایگانی بیان داشت: امیدواریم آنگونه که مورد رضایت امام عصر(عج) باشد خدمت کنید، زیرا فعالیت در زمینه وقف افتخاری بزرگ برای هر کس است.

او در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به پراکندگی و مهاجرت های ناخواسته فرزندان ائمه اطهار علیهم السلام به سایر ممالکت اسلامی، بدون تردید قبور مطهر فرزندان ائمه معصومین در کشورهای دیگر اسلامی به ویژه مصر وجود دارد که باید شناسایی و معرفی کنید.

این مرجع تقلید ادامه داد: هرچه وقف و فعالیت در این زمینه بیشتر رونق یابد و توسعه پیدا کند اثرگذاری آن هم بیشتر خواهد شد، باید به گونه‌ای این کار را انجام دهید که مردم بیشتر وقف را بشناسند و به نحو احسن آگاهی یابند و وقف بیش از زمان حال گسترش یابد.

او با بیان اینکه اگر شفاف ‌سازی در اطلاع‌رسانی بیشتر شود مردم هم اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند، گفت: در این صورت دیگر کسی نمی‌تواند بگوید خلاف نیت واقفین عمل شده است، لذا انشاالله با اهتمامی که شما دارید بتوانید بیش از پیش به این مقاصد بلند اسلامی و اهداف عالی وقف توجه نموده و حقیقت این سنت حسنه را به مردم معرفی نمایید. من هم برای موفقیت شما دعا می کنم و امیدوارم که در ظل عنایات حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفدا در انجام وظایف شرعی موفق باشید.


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *