مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

تبلیغ وقف در قالب نیازهای روز جامعه مهمترین وظیفه اوقاف است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در حوزه نیازهای اجتماعی و روز جامعه یکی از مهمترین اقدامات و وظایف سازمان اوقاف می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ، حجت الاسلام اسماعیل تدینی در دیدار مدیر کل انتقال خون با وی اظهار کرد:  با توجه به خدمات عام المنفعه و حیاتی سازمان انتقال خون باید مشکلات موجود این سازمان اطلاع رسانی شود.

وی در همین راستا گفت:  خوشبختانه وقف در حوزه سلامت در کرمان جایگاه خوبی دارد و استان  پتانسیل این را دارد به عنوان الگو در کشور مطرح شود.

وی افزود: در شهر کرمان چندین مرکز خدماتی و بیمارستانی موقوفه وجود دارد که بخشی از   نیات آن خدمات پزشکی رایگان به بیماران نیازمند می باشد .

تدینی گفت : اگر این سنت حسنه بدرستی در جامعه و در خدمت مردم قرار گیرد ارزش پیدا می کند همانگونه که ما موقوفات زیادی جهت عزاداری حضرت سید الشهداء داریم و موقوفاتی در این زمینه وقف می کنیم، باید به سمت نیات دیگر هم توجه کنیم.

وی تصریح کرد وقف تنها به افراد متمکن و دارای توان مالی بالا  نیست بلکه  می شود با هر اندازه توان مالی در قالب مشارکتی وقف کرد و موقوفاتی را به ثبت رساند که  در همین زمینه سازمان اوقاف در جهت کمک به بیماران سرطانی چند سالی است  در قالب وقف مشارکتی اقدام به  ساخت بیمارستان سرطان  در کشور کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان خاطرنشان کرد : اوقاف وظیفه دارد نسبت به تبلیغ و ترویج وقف در جامعه ضمن آگاهی دادن به افکار عمومی خیران را تشویق کند  تا در مسیر وقف های جدید همچون علم و فن آوری ،پزشکی و غیره ورود کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *