مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ایجاد موقوفات جدید اطلاع‌رسانی بیشتر از سوی رسانه‌ها را می‌طلبد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی با بیان اینکه خبرنگاران همواره به عنوان یاوران حقیقی وقف عمل کرده‌اند، گفت: ایجاد موقوفات جدید با توجه به نیازهای روز جامعه نیاز به اطلاع‌رسانی بیشتر از سوی رسانه‌ها را می‌طلبد.

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر جوانبخت مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی در اولین جشنواره میراث قلم و تجلیل از خبرنگاران فعال در عرصه وقف بیان کرد: خبرنگاران همواره به عنوان یاوران حقیقی وقف عمل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ترویج و تبلیغ وقف اقدامات خوبی انجام شده است، ادامه داد: این اقدامات منجر به ایجاد ۵۰۰ وقف جدید طی دو سال اخیر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین جوانبخت افزود: یک قدم دیگر که برای ایجاد وقف ها که بیشتر در کشور نیاز است، اطلاع رسانی و تبیین بیشتر سنت حسنه وقف در کشور و آشناسازی مردم با وقف است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد موقوفات جدید در کشور و استان باید با توجه به نیازهای روز جامعه صورت گیرد و در این مورد نیاز به اطلاع رسانی از سوی رسانه ها و خبرنگاران بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی یادآور شد: یکی از مشکلات موجود عدم آشنایی عموم مردم با وقف بوده و حتی بسیاری از مدیران و مسئولان نیز با این سنت حسنه آشنا نیستند و این قصور شاید به خود اداره اوقاف نیز بازمی گردد که نیازمند اطلاع رسانی بیشتر در خصوص وقف می باشد.

وی اظهار کرد: از سال ۹۰ و ۹۱ که ساختار اوقاف به ساختارهای تخصصی منجر شد، شاهد افزایش روزافزون این سنت حسنه و موقوفات جدید بوده ایم و بیشتر موقوفات نیز در حوزه اجتماعی و مذهبی بوده که امید است در حوزه بهداشت و درمان و آموزش نیز که استان نیاز دارد، وقف های جدیدی رقم بخورد.

منبع:سایت خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *