مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت
دانشگاه علوم اسلامی رضوی

اهدای فرش نفیس دستباف به موزه آستان قدس رضوی

این شیوه دلدادگی شاید برای من و شما تازگی داشته باشد، اما برای خانواده صفدرزاده حقیقی یک آیین خانوادگی است؛ عشق و ارادتی است که سال های سال به ارث برده اند و ثمره اش وقف ۱۴ فرش دستباف به موزه آستان قدس رضوی بوده و حالا تعداد آن به ۱۵ رسیده است. خانواده صفدرزاده حقیقی، در مراسمی که در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، پانزدهمین فرش نفیس بافته شده خود را وقف ساحت مقدس رضوی کردند تا بر تار و پود عاشقی شان به حضرت رضا(ع)، گره محکم تری بزنند و آن را ماندگارتر کنند.

«وقفی به نام پدر»
علی رضا صفدرزاده حقیقی طراح و واقف این فرش در مراسم اهدای آن به آستان قدس رضوی، هدف خود از این وقف را تداوم راه پدر و بزرگان خانواده عنوان کرد و گفت: در آغاز بافت اثر تصمیم گرفتم اگر این کار با نهایت زیبایی، نفیس بودن و در بر داشتن همه معیارهای هنری خلق شد، برای زنده نگه داشتن نام پدر آن را برای  ساحت مقدس رضوی وقف کنم که خوشبختانه این انتظار محقق شد.

همچنین این فرش که در ابعاد ۱٫۵ در ۱٫۵ متر بافته شده، شامل مرجان هایی است که ۵ ستاره دریایی برجسته روی آنها است و هر کدام  در بر دارنده معانی مرتبط با خلقت و فطرت آدمی است. برای هر گره این فرش یک رنگ متفاوت در نظر گرفته شده تا در نهایت، تصویری زیبا از طبیعت با رنگ های بیشمار خلق شود. بافت این اثر ۴ سال به طول انجامید.


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *